100ZOBRAZENÍ


Tým, ktorí by chceli túto rannú banánovú diétu držať a vyskúšať ju, sa zároveň odporúča jesť večeru pred 20. hodinou a vyvarovať sa po nej akýmkoľvek dezertom. Ak by ľudia držiaci túto diétu napriek tomu pociťovali hlad, môžu si dať po večeri ešte kúsok ovocia.

Okrem konzumácie banánov na raňajky a vyhýbaniu sa neskorému večeraniu je ďalším pravidlom banánovej diéty chodiť spať každý deň pred polnocou. Logickým odôvodnenám tohto tvrdenia je to, že medzi nedostatkom spánku a obezitou existuje reálna súvislosť.

Počas celej banánovej diéty by ste mali jesť tak, aby ste sa cítili plní len na 80 %. Konzumácia mliečnych výrobkov a alkoholu je tiež zakázaná. Jediný nápoj, ktorý možno konzumovať počas celého dňa k jedlám, je voda. Aj v tomto prípade však musí mať izbovú teplotu

Na raňajky sa podáva jeden alebo viac banánov a jeden pohár vlažnej vody. Banánov pritom môžete zjesť naozaj toľko, koľko vás zasýti natoľko, že sa budete cítiť plní (na 80 %). Na obed si môžete dať jedlo podľa vášho výberu. Na večeru tiež, tá sa však musí podávať pred 20. hodinou. Na večeru nie je povolený žiadny dezert.

Čo sa týka cvičenia, ľudia dodržujúci banánovú diétu môžu cvičiť, len ak chcú.

Ako je možné, že banánová diéta funguje?

Pravidelné raňajkovanie každý deň urýchľuje metabolizmus a redukuje chuť a potrebu prejedať sa neskôr počas dňa. Vyhýbanie sa kofeínu pri raňajkách môže viesť k vyrovnanejšiemu obsahu cukru v krvi. Nekonzumovanie mliečnych výrobkov a dezertov redukuje kalórie. Banány sú navyše veľmi výživné ovocie, ktoré je bohaté nielen na vlákninu, ale aj na vitamín B6, vitamín C a v neposlednom rade aj na draslík.

Nejde o žiadnu drastickú diétu, takže prečo ju neskúsiť. Možno zhodíte niekoľko kilogramov, možno dokonca viac, ako by ste čakali, a možno bude táto diéta ďalším krôčkom k vášmu zdravému životnému štýlu a stravovaniu.