567ZOBRAZENÍ

Ketónová diéta

Ketónová diéta je postavená na tom, že sa nekonzumujú pri tejto diéte cukry, teda tá zložka potravy, ktorá dáva telu rýchlu energiu. Telo pre tento nedostatok rýchlej energie si hľadá energiu inde a teda v sebe. Preto telo začne hľadať energiu v tukoch, ale aj svaloch. V tele tak nastane stav ketózy a preto sa táto diéta volá Ketónová diéta.

Podľa tejto teórie touto diétou nabudená ketóza optimalizuje energetický metabolizmus ľudského tela a môže tak efektívne prispieť k chudnutiu a ozdravenia tela. Aby nastala v našom tele ketóza je treba začať pri tejto diéte konzumovať jedlá s nízkym obsahom cukrov.

Preto táto Ketónová diéta je postavená na jedení mäsa, zeleniny, rastlinných tukov, fermentovaných mliečnych výrobkov. Okrem toho možno jesť aj bielkovinové produkty z obilnín a strukovín, ako je tofu a podobne. Pri tejto Ketónovej diéte sa tento stav ketózy dostaví asi do 6 týždňov.

Po týchto asi 6 týždňoch je už povolené jesť skoro všetky potraviny, ktoré nenarušia stav ketózy. Preto je možné jesť aj potraviny s vysokým obsahom cukru, ale len v malých množstvách. Táto Ketónová diéta, ako aj ostatné módne diéty je z biochemického hľadiska málo preskúmaná a neuspokojivo odborne popísaná a preto aj táto diéta má svoje riziká a nebezpečenstvá. Pri rôznych diétach, tak ako aj pri tejto sa treba poradiť s lekárom.

Keď užívame rôzne lieky, tak lekár musí o tejto našej diéte vedieť, lebo každá diéta môže navodiť v tele iný chemizmus a ten môže ovplyvňovať účinok našich liekov. Preto prechod do ketózy môže výrazne ovplyvňovať rôzne lieky, akými sú napríklad rôzne kortikosteroidy, antikoncepcia a podobne. Mnohí už vyskúšali kopu rôznych diét a ich stav sa nakoniec len zhoršil, ale toto vám pri revolučnom chudnutí nehrozí. Kniha Ako Schudnúť Navždy chce svojou novou filozofiou zmeniť celkový pohľad na chudnutie a jej ambíciou je vykonať naozaj revolúciu v chudnutí aj tu na Slovensku.