528ZOBRAZENÍ


Pre všetky tieto tvrdenia platí jedna spoločná vec! Je to lož ako hrom! :-) Už to vieš?

Obrusujúce a bieliace zložky v zubnej paste nepoškodzujú zuby

Jemné bieliace zložky síce dokážu odstrániť tmavšie stopy po káve, čaji a červenom víne, nemala by si ich však používať stále, pretože môžu po určitom čase poškodiť sklovinu i ďasná!

Sto ťahov kefou denne zvýši lesk vlasov

Bohato stačí 20x vlasy prečesať, a to ešte nemusíš mať kefu z prírodných a jemných štetín. Kefovanie pomáha nielen pri vlasoch, ktoré sú pri korienkoch mastné a v končekoch suché.

Čokoláda a zemiačiky spôsobujú akné a pupienky

Možno ti vďaka čokoláde a zemiačikom pribudnú kilá navyše, ale nepreukázalo sa, že by sladké a mastné pokrmy mali akýkoľvek vplyv na pupienky. Niečo iné je, že sú naozaj minimálne zdravé.

Kto má citlivú pleť, nesmie používať peeling!

Samozrejme, nesmieš pokožku príliš drhnúť a brúsiť, ale peeling je vhodný takmer pre každú pleť, okrem tej naozaj prehnane citlivej.

Detský olej skvele odlíči očný make-up

Radšej to ani neskúšaj, lebo ťa líčenie očí prestane baviť. Detský olej dokáže totiž oči poriadne podráždiť!

Lak na nechty oslabuje nechty a spôsobuje ich lámanie

Lož ako hrom! Laky na nechty obsahujú nielen ošetrujúce látky, ale aj prísady, ktoré nechty posilňujú a zabraňujú lámaniu. Naopak, pri odstraňovaní laku je potrebné dbať na to, aby odlakovač bol čo najšetrnejší, aby sa nechty nevysušovali.

Opaľovanie spôsobuje na tele pigmentové škvrny

Ale nie všetky! Niektoré si spôsobujeme tým, že používame parfum s obsahom alkoholu. Jedna jeho súčasť reaguje s UV žiarením, a tak vznikne pigmentová škvrna. V lete preto používaj odľahčené svieže vône bez alkoholu.

Pleť sa poriadne vyčistí len v naparovacom kúpeli

Pokožku dobre vyčistí čistiace mlieko i gél. Para iba rozšíri póry, takže sa dajú ľahšie vytlačiť pupienky.