558ZOBRAZENÍ

Výživný ricínový olej – nevyhnutnou súčasťou domácej kozmetiky.

V skutočnosti, rozsah jeho aplikácia je tak obrovský, že napriek všetkým funkciám typu vašej pokožky a vlasov. Ricínový olej v kozmetike kvalitatívne vyživuje pokožku, pomáha zachovať mladosť, obnovuje poškodené vlasy, podporuje ich rast, posilňuje riasy a nechtovú platničku. Dozvedieť sa viac o to všetkom môžete – v dnešnom článku Secrets Excellence.

Ricínový olej v kozmetike na tvár, krk a dekolt.

Ako je známe, koža tváre, ako aj krk a dekolt najchúlostivejšie a je potrebné zvýšiť neustálu pozornosť. Ak ju chcete udržiavať atraktívnu a zdravú stačí každý deň pridať kvapku ricínového oleja do denného nočného krému a niekoľko hodín pred spánkom jemne votrite do pokožky. Na posilnenie a konsolidácie účinok, odporúča sa 1 krát týždenne po dobu 20 minút na masáž tváre, vrátane očných viečok, pomocou olivovým olejom. Po zákroku, po 10 minútach, zvyšky z kože oleja by sa mali opatrne odstrániť vatovým tampónom s napusteným odvarom z bylín. Tento jednoduchý recept je pridanie na elasticitu kože, napomáha k odstráneniu stareckých škvŕn, pieh, vyhladzuje jemné vrásky.

Ricínový olej v kozmetike pre telo kožu.

Ricínový olej má antibakteriálne a hojacie účinky, pomáha obnoviť stratený tón pleti. Z tohto dôvodu sa používa pre udržanie zdravia a krásu pokožky, rovnako ako na odstránenie existujúcej drobnej vady. Napríklad, ak máte zhrubnutú kožu na nohách, zahrejte ricínový olej zmiešaný s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a aloe šťavy. Masíruje sa po dobu 15 minút,hotová hmota sa vtiera do poškodených oblastí na koži, je lepšie vykonať tento postup pred spaním, takže ricínový olej dajte na kožu v noci na seba dajte ponožky.

Ďalšou dôležitou hodnotou ricínového oleja: riedené esenciálne oleje z citrusov (pomaranč, grapefruit, citrón), s funkciou masáže a zábaly, že preniká hlboko do pokožky, zvyšuje prietok lymfy, odstraňuje opuchy a pomáha zabudnúť na problém celulitídy.

Ricínový olej na vlasy kozmetológie.

Domovom kozmetológie ricínového oleja sa etabloval nielen ako výborný prostriedok pre starostlivosť o pleť, ale aj pre vaše vlasy. Koniec koncov, pre vlasy ricínový olej je požehnaním, ako maska, ktorá je súčasťou ktorého je súčasťou pri liečbe lupín, stimuluje rast a vyživuje vlasy, čo má za následok vlasy budú silné a lesklé. Panuje predstava, že existuje priama súvislosť medzi farbou a hrúbke vlasov, čo je dôvod, prečo niektorí obviňujú masku s ricínového oleja môže bojovať aj s prvým šedivými vlasmi. Ricínový olej v starostlivosti o vlasy odporúča miešanca s lopúcha, olivový olej alebo olej z pšeničných klíčkov a nechať na vlasoch po dobu niekoľkých hodín.

Vzhľadom k tomu, ricínový olej je ľahko rozpustný v alkohole, vlasovú masku je možné kombinovať s brandy. Napríklad na prípravu uvedených živín maska 2 lyžice oleja, citrónovej šťavy a rovnaký – brandy (alebo rum), 1 žĺtok. Maska sa dá na vlasy – 20-30 minút.

Ricínový olej v kozmetike na mihalnice a nechty.

To dlho bolo pozorované, a dokázalo sa, že systematické využívanie ricínového oleja v kozmetike posilňuje riasy a nechty, podporuje ich aktívne rast. Preto sa odporúča pridať olej ricínový olej v príprave soľné kúpele na nechty, kutikuly po rub v manikúru. V starostlivosti o riasy ricínový olej v malom množstve sa aplikuje na riasy pred spaním.


Ako môžete vidieť, rozsiahle kozmetické vlastnosti ricínového oleja umožňujú jeho použitie v mnohých domácich receptoch.