86ZOBRAZENÍ


Nebeská modrá postupne prechádzajúca v bielu a krémovú kombinovanú s klasickou čiernou a vrcholiacuv čokoládových tónoch hnedej, v takomto duchu sa niesla prehliadka, na ktorej značka Louis Vuitton predviedla svojich šesť desiatok jarných pánskych modelov. Niektoré kúsky boli oslnivo elegantné a sexy, iné zase skôr trochu ako z maškarného plesu, ovšem kvalitu a precíznosť spracovania nemôžeme uprieť žiadnemu z nich.

Hlavný návrhár značky Louis Vuitton, Marc Jacobs sa novou jarnou pánskou kolekciou skutočne predviedol. Prišiel s absolútne netradičnými štýlmi, zmyslom pre správne kombinácie aj s drobnosťami na ktoré iní často radi zabúdajú.

Trochu bizardne (aspoň na prvý pohľad) pôsobia zvláštne čiapky s krátkym šiltom pripomínajúce snáď až akúsi stavbársku helmu, na druhú stranu je ale zase krásne chlapčensky hravá, roztomilá, a zaujme každého okolo idúceho, čo sa tiež môže niekedy hodiť.

Ďalším detailom, na ktorý si značka Louis Vuitton spomenula, sú pánske tašky. Zatiaľ čo kabeliek vidíte v každej dámskej kolekcii desiatky, na pánske tašky sa stále tak nejak pozabúda.Ovšem realita je taká, že tašky potrebujú páni v rovnakej miere ako dámy, ak nie ešte vo väčšej.

Louis Vuitton prišiel hneď s niekoľkými štýlmi a s rôznymi farbami, takže vybrať si tú pravú koženú spoločníčku môže skutočne každý mladý muž či pán, presne podľa vlastných potrieb,požiadaviek a prianí. Škála je skutočne široká, v kolekcii si môžete vyberať z modelov od voľnočasových neformálnych tašiek cez rameno až po decentné viacmenej „kanceárské“ typy do ruky.

Zaujímavým prvkom sú v kolekcii aj topánky. Louis Vuitton je priamym dôkazom toho, že nadetailoch záleží, a vlastniť dvoje topánky (a z toho naviac jedny tenisky a druhé žabky) rozhodne nestačí. Zaujímavé boli predovšetkým farebné sandále tvorené pruhami, ale aj nepreberné množstvo topánok spoločenských.

Dôležitú úlohu hrajú v kolekcii aj kravaty a šatky (popr. aj rôzne retiazky a ozdoby na krk),ktoré často oživujú výsledný dojem celého outfitu a dotvárajú a zároveň spestrujú celkový výraz.

Čo sa týka modelov samotných, prevládajú rozviate materiály, vzdušné strihy a uvoľnené línie vhodné ako do práce, tak aj na nákupy do mesta, na popoludňajší výlet do parku s deťmi, ale trebárs aj na horúcu párty do klubu, na zoznámenie so sexy slečnou.

Citeľná je ale aj inšpirácia minulosťou, nech už ide o retro farby ako horčicovo žltá a hrdzavo hnedavá, či spomienka na štýl hippies. Hoci prvkov oprášených z minulosti v kolekcii skutočne niekoľko nájdeme, na novote jej to rozhodne neuberá. Retro prvky sú použité úplne novým spôsobom a v kombinácii s celkom novátorskými kúskami a nápadmi.