573ZOBRAZENÍ

Hra tieňa a svetla

Mnoho kaderníkov i žien vyznáva pravidlo, že s príchodom jari a leta treba vlasy zosvetliť. Reprezentuje ho najmä stále populárny štýl tzv. Ombre hair a novinka vo farbení PER LUI.

„Podstatou Ombre hair sú tmavé korienky a bledšie konce vlasov. Dajú sa s tým vytvárať rôzne efekty. Kým vo svete začal byť tento trend známy už na konci roku 2011, k nám sa dostáva až teraz. Nie preto, že by naše ženy boli „pozadu“. V čase internetu je informácií dosť. Slovenky sú však trochu viac konzervatívnejšie,“ hovorí poradca a hair stylista Dodo Jankovič zo štúdia krásy Pierot Polus. Tento štýl sa dá však aplikovať extravagantne i prirodzene. „Záleží na žene. Pokiaľ chce, aby to vyzeralo prirodzene, kaderník zvolí kombináciu farieb, ktorá pristane jej pleti. Ženy a dievčatá, ktoré túžia po pozornosti, môžu siahnuť po naozaj šialených kombináciách, ako napríklad čierne korienky a červené konce, či blond korienky a ružové konce,“ upozorňuje Peter Kuruc zo štúdia krásy Pierot Polus.

Mužský melír je späť!

Zaujímavé je, že po dlhšom čase sa do módy opäť dostáva aj mužský melír. „Zabudnite na to, čo sa tu dialo na mužských hlavách pred niekoľkými rokmi. Trend hovorí, že ak melír pre chlapa, tak prirodzený. Na to je štýl Ombre ako stvorený,“ hovorí Dodo Jankovič. Ďalším trendom je štýl PER LUI. Ide o novinku v technike farbenia. „Pramene okolo tváre sú jasnejšie smerom dozadu zase tmavšie. Ženám sa krásne rozjasnia a zjemnia črty, tváre,“ vymenúva Katarína Práznovská zo štúdia krásy Pierot Polus. Zabudnite však na kontrasty, ktoré poznáte z minulosti.

Určite si pamätáte na trend blond prameňov vpredu a čiernych vlasov vzadu, či trojfarebné pásikové melírovanie. „Už niekoľko sezón je in jednoznačne prirodzenosť. Ak melír, tak jemný, aby ladil s tónom pleti. Vlasy majú vyzerať ako pobozkané slnkom. Treba si ho dať spraviť u dobrého kaderníka. Odtieň ako slama sa jednoznačne nenosí! Vlasy po takejto úprave tiež potrebujú špeciálnu vlasovú kozmetiku určenú na melírované vlasy. Šampón a maska sú základ, pričom maska sa používa po každom umytí do dĺžok a na konce vlasov,“ radí Katka Práznovská.

Módny účes presne pre vás

Vlasy vám urobia radosť, ak budú krásne, zdravé a profesionálne upravené. Osobitý účes podčiarkne črty vašej tváre, vhodné vlasové stylingové výrobky dodajú vašim vlasom krásny lesk. Ak sa k tomu pridajú prvé jarné a neskôr aj letné lúče, hra farieb a tieňov z vás urobia štýlovú kráľovnú ulice. Je jedno, či ste tajomná čiernovláska, rozkošná červenovláska, alebo nežná blondínka. Svetlo a slnečné lúče vám pristanú. Vedia to v štúdiu krásy Pierot a teraz to už viete aj vy.

Jarný rituál – zmena účesu

Aj vy každú jar vítate zmenou účesu alebo farby vlasov? Tak sa dajte inšpirovať návrhmi odborníkov v štúdiu krásy Pierot v Poluse. Určite vám vyberú slušivý, ľahko udržiavaný účes a poradia vám, ako sa o vlasy starať, aby boli silné a lesklé. Nájdite si svoj štýl, ktorý je vám najbližší a zdôrazní vašu ženskosť a eleganciu. Zoberte so sebou aj vášho partnera a urobte si napríklad spoločne pekné stretnutie s krásou v Pierote.

ČO JE IN

– Technika farbenia PER LUI. – Ombre hair – aj na mužských vlasoch. – Jednoznačne pekné a pestované vlasy.

Ak sa chcete poradiť o vlasových trendoch na tento rok, zastavte sa v štúdiu krásy Pierot v Poluse. Ochotný personál vám pomôže aj pri výbere vhodnej vlasovej kozmetiky.

ČO JE OUT

– Nemýľte si Ombre hair s odrastenou farbou! O vlasy sa treba starať. – Rôznofarebný melír v pásikoch. – Farba, ktorá nesedí s tónom vašej pleti.