235ZOBRAZENÍ


Čo vás ako prvé napadne, keď si predstavíte sobotu? Bude to oddych a večierky? Ak patríte k tým mladším, tak možno, najmä dámy však istotne napadne sobotné upratovanie. Pretože práve tento deň je na túto prácu ideálny.

Ako však dosiahnuť to, aby sme upratali čo najrýchlejšie a čo najlepšie a aby sme sa pri tom ani príliš nenarobili? Jednoducho! Stačí vedieť po čom siahnuť aby bolo upratovanie naozaj jednoduché, a pritom efektívne.

Keď sa napríklad pozrieme na vysávače, tak sa musíme zamyslieť hneď nad viacerými vecami. Je jasné, že doma nemôžeme asi uskladňovať profesionálny vysávač, pretože zaberie naozaj veľa miesta. Avšak aj medzi menšími vysávačmi nájdeme naozaj kvalitné, a tak si pri kúpe nezabudnime všimnúť aj výkon, ale napríklad aj to, či je daný vysávač na vrecká alebo má zbernú nádobu. Každému totiž vyhovuje niečo iné. Prípadne je tu ešte možnosť občas si profi vysávač požičať a urobiť dokonalejšie upratovanie.

 Ešte pred vysávaním zvyčajne utierame prach, pri tomto nezabúdajte na správnu prachovku, aby ste prach len nerozvírili, ale ho aj skutočne zotreli. Prípadne použite ešte prostriedok na odpudzovanie prachu, ktorý zabráni skorému usadnutiu prachu na nábytok. Ak však chcete upratať naozaj dokonale, tak nestačí len toto. Dobré je totiž vyčistiť aj okná, či skrine, proste všetko. Na toto sú skvelé parné čističe, vďaka nim dokonale vyčistíte okná, podlahu, a dokonca nábytok.

Ak nechcete upratať len to, čo je navonok vidieť, ale naozaj všetko, tak nezabudnite na potrubia. Tie treba občas tiež vyčistiť, aby sa neupchali. Prípadne ich treba vyčistiť už keď sú upchaté. V tomto vám pomôže krtkovanie Bratislava, kde si môžete požičať profesionálnu techniku na krtkovanie a vaše potrubia tak budú vyčistené raz – dva.

Ak dáte na naše rady, verte, že vaše sobotné upratovanie vám rýchlo ubehne a budete mať viac času aj na príjemné stránky víkendu.