15ZOBRAZENÍ


Pri výbere spoločenských šiat si treba ujasniť, či chcete ísť cestou najnovších trendov, alebo ste zástankyňou starej dobre klasiky. V súčasnosti nie je problém vyhovieť v tomto smere akýmkoľvek požiadavkám. Taktiež je potrebné rozhodnúť sa, či si šaty kúpite, dáte ušiť na mieru, alebo požičiate v požičovni šiat, pretože spoločenské šaty nie sú lacnou záležitosťou.

Spoločenské salóny prichádzajú prostredníctvom internetu priamo do našich domovov, takže sa nemôžeme sťažovať na nedostatok času na výber tých správnych šiat. Môžete nabrať inšpiráciu a vytvoriť si aspoň aký-taký okruh, v ktorom by ste chceli hľadať tie pre vás ideálne šaty.

Dôležitá nie je len farba spoločenských šiat, ale aj strih šiat. Netreba chcieť za každú cenu sa navliecť do ultratrendy šiat, keď sa nám vôbec nehodia. Asi najobľúbenejším typom sú korzetové šaty. Tvorí ich samostatná sukňa a korzet bez ramienok. Samozrejme, sú aj iné typy šiat, napríklad so zapínaním za krkom alebo s lodičkovým výstrihom. Najčastejšie používanými materiálmi na spoločenské šaty sú čipka, satén, hodváb, tyl, zamat či šifón. Farba šiat, ich strih i použitý materiál by sa mali snúbiť s typom dievčiny, podčiarknuť jej krásu a eleganciu.

Výberu šiat treba venovať dostatok času, treba vyskúšať viac strihov či farieb. Na skúšku je dobré prísť s niekým, kto vám povie negatívnu aj pozitívnu kritiku, aby ste si nakoniec vybrali také, v ktorých sa budete nielen skvele cítiť, ale aj fantasticky vyzerať.

Hlavné menu