80ZOBRAZENÍ

Počítačové hry

V roku 1961 sa prvýkrát objavili počítačové hry v USA. Konkrétne sa o to postaral dnes už svetoznámy programátor Steve Russell, a to vďaka svojej hre Spacewar. Ďalší vývoj už na seba nenechal dlho čakať a následne začali vznikať rôzne hry na pc, ktoré sa postupne z herných automatov presunuli v dnešnej dobe do domácností.

V dnešnej dobe je možné hrať pc hry nielen na vašom bežnom užívateľskom počítači, ale tiež aj na televízore, mobilnom telefóne, iPadu alebo Androidu. Bežne sú k dostaniu aj rôzne herné konzoly a naraziť na internete môžete aj na rôzne portály, ktoré sprostredkovávajú hranie flashových online hier zadarmo. Ak potom prahnete po zakúpení celej verzie hry, je samozrejme k nájsť pod kategórií hry na predaj.

Tieto portály sú vhodné ako pre dievčatá, tak i pre chlapcov a dokonca aj pre tých najmenších z nás. Na svoje si tu teda prídu všetci. Sú následne rozdelené do niekoľkých kategórií, ako sú bojové, strieľajúcej, skákacie, Barbie hry a iné. Prečítať si ku každým hrám, ktoré si chcete zahrať, môžete ich Recenzie.

Hry na pocitac sa každým rokom viac a viac zdokonaľujú, preto je už bežným javom, že grafika je veľmi detailne spracovaná a zvuková stránka veci tiež nezaháľa. Veľkým a nezameniteľným plus je tiež obrovská realistickosť hry.

Pozor si ale musí dávať rodičia psychicky labilnejších detí. Pri hraní totiž môže vzniknúť závislosť a niektoré brutálne hry sa môžu dieťaťu premietnuť aj do bežného života.